טלפון: 08-9701417 אימייל: eldadbh4@gmail.com


 שאלות ותשובות


מהי גישת ה-NLP?
גישת ה NLPמציעה ארגז כלים מגוון ופשוט ללמידה.  כלים אלו מסייעים בארגון ו'כוונון' המוח שלנו כך שנוכל להשיג תוצאות מדויקות ונממש בקלות את הפוטנציאל הרב הטמון בנו!
 NLP  מעניק את היכולת להשתמש בכוח הטמון במוח.
 
 
מהו תהליך הטיפול ב-.?NLP
N  – neuro   עצבי
הבנת התהליכים העצביים במוח שתפקידם לקלוט שדרים בכל החושיםלעבדם ולתרגמם לחוויות.
 L  – linguistic  לשוני
זיהוי הפעילות המוחית בעזרת ניתוח של דגמים לשוניים הבאים לידי ביטוי בתקשורת מילולית (האופן שבו בוחר האדם להתנסח) ובתקשורת פנימית הכוללת תהליכי חשיבה.
 P  – programming  תכנות
ארגון תוצאות הניתוח של הפעילות המוחית והלשונית. בניית תוכנית טיפולית אישית המורכבת מהגדרת מטרות ומתכנון הדרכים להשגתן.

לאחר ההבנה כיצד המוח של האדם בו אנו מטפלים פועל, כיצד אותו אדם רואה את המציאות ומהי המפה שלו, נוכל לעשות תכנות מחדש, לשנות את החוויה של האדם, את התחושות ואת ההתנהגות. מכיוון שחלק מן הטיפול מתבצע עם הלא-מודע, ביכולתנו לעשות שינויים שמחזיקים מעמד לאורך זמן ולהשיג את התוצאות הרצויות לנו.
 
מה משתנה בטיפול NLP?
ברמה הבסיסית ביותר אנשים חווים את העולם דרך החושים שלהם: חוש הראיה, השמיעה, התחישה, הטעם והריח.
המידע הזה מועבר דרך מערכת העצבים ישירות למוח .במוח מאוחסנות החוויות כמפות פנימיות המורכבות מתמונות, מקולות, מתחושות, מריחות ומטעמים .
כך שאם, למשל, אדם נכח באירוע מסוים הוא יוצר במוחו תמונה/סרט המייצג את האירוע, קולות מן האירוע, טעמים, ריחות וכמובן תחושות פיזיולוגיות.
האירוע המיוצג במוח אינו המציאות, אלא ייצוג סובייקטיבי. כתוצאה מהמפה הפנימית הזו נוצרות מחשבות ורגשות המשפיעות על התנהגותו של האדם בחיי היומיום.
ב-NLP משנים את המפה, כלומר יוצרים שינוי באחד או ביותר ממרכיבי המפה וכך משנים את הרגש המשויך לאירוע.
 
מה תפקיד מנחה או מטפל ה-NLP?
המשאבים לשינוי והצלחה טמונים בכל אדם, אך לעתים קרובות הוא אינו מודע לכך. הגשמת המטרה מתאפשרת תוך כדי תרגולNLP  מאחר ולומד הNLP  משיג גמישות מחשבתית, רגשית והתנהגותית. הישגים אלה הם תולדה של התהליכים והתרגילים, המאפשרים בחירה מתוך מגוון אפשרויות.
תפקיד המנחה ב ,NLP הוא לחבר מחדש את האדם למשאביו ולהנחות אותו להגיע למטרה.
 
היכן מתקיים טיפול ה-NLP וכמה זמן הוא נמשך?
הטיפול מתקיים בקליניקה של אלדד במודיעין. הטיפול ב  NLPהוא טיפול קצר מועד וממוקד מטרה.
משך הטיפול משתנה בין אדם לאדם, בהתאם למטרה שהוא רוצה להשיג.
טיפול ממוצע אורך 10 פגישות, עם זאת יש אנשים שהשיגו את מטרתם אחרי 6-5 טיפולים, לעומתם היו כאלה שנזקקו לפגישות נוספות. מומלץ להגיע לפגישות תחזוקה אחת לחודשיים-שלושה.
 
השונה והדומה בין אימון אישי קואוצ'ינג לשיטת ה   NLP
ההבדל המשמעותי בין האימון האישי ל-NLP הוא שהאימון האישי עוזר לאדם לגלות את החסמים, אך אינו מטפל בהם. הוא מלמד את המתאמנים כיצד הם יוכלו לעקוף את החסמים ובכל זאת להתקדם הלאה.
ה-NLP מטפל בחסמים בצורה שיטתית וממוקדת ומאפשר את שינוי החסם ואולי אף מחיקתו.
הוא מביא לתוצאות מהירות וממוקדות ובניגוד לקואוצ'ינג, עובד על התת מודע ישירות.
בהנחיית ה NLP המטופל עובר תשאול המכוון אותו להוציא את תשובותיו מתוך תת המודע, תשובות שלעיתים הוא אפילו לא מודע לקיומן.
 
 הדומה ביניהם הוא ששניהם יוצאים מתוך הנחת היסוד שלכל אדם יש כל המשאבים שהוא צריך על מנת להשיג את מטרותיו.
 
מה זה אימון אישי? 
אימון אישי, קואוצ'ינג, הוא מקצוע שעיקרו שיטת הדרכה הנחיה ואימון במטרה להשיג יעד מסוים, או  לשפר מיומנויות. השיטה מבוססת על תהליך מובנה אותו מוביל המאמן האישי.
 
מהי מטרת האימון האישי? 
המטרה העיקרית של האימון האישי היא להסיר מכשולים ולהניע לפעולה תוך התמקדות ביכולת האישית של המתאמן, השואף להתגבר על פרשת דרכים או תחושת דשדוש בחיים, ולהגשים את מטרותיו.
 
כמה זמן נמשך האימון האישי? 
האימון לפי שיטת מכון אדלר מאפשר חשיפה לעולם הCoaching במסגרת 12 מפגשים. תתכן הארכה של 12 מפגשים נוספים ובנוסף מפגשים תקופתיים למטרת שימור ההישגים.

מהו אימון אישי לפי מכון אדלר
באימון האדלריאני תפיסת העולם, ערכית וחברתית ובבסיסה העקרונות האוניברסליים שלה שהם: שוויון, כבוד, שיתוף פעולה ותרומה חברתית.
נקודת המבט של המאמן האדלריאני הינה הוליסטית – כל תחומי החיים קשורים ומשפיעים זה על זה. אנו מתבוננים באדם כמכלול שלם של תכונות ותחומי חיים. באימון, בוחנים עם המתאמן את המכלול של חייו, מזהים מהו התחום המשמעותי ביותר לשינוי, ליצירת איזון והרמוניה בחיים.
הגישה האדלריאנית היא שכל בני האדם שווים בערכם, התפקיד הוא שונה. כל אדם הוא מכלול שלם של כישורים, יכולות וחוזקות. האדם אחראי על בחירותיו.
האימון מתאים לאנשים הרוצים את השינוי והמוכנים לפעול.
ללחוץ על הקריקטורה

IN-NLP ארגון הגג הבינלאומי
פייסבוק
בית ספר ל-NLP
לייבסיטי - בניית אתרים